Przejdź do treści

Wzory flakonów perfum

Dlaczego mają tak duże znaczenie?

Kupując perfumy, największą uwagę zwracamy oczywiście na zapach. Jest jednak spore grono osób, dla których ważne są wzory flakonów perfum. Wydawać by się mogło, że jest to kwestia drugorzędna i rzeczywiście, perfumy kupujemy przede wszystkim dla samego zapachu, a nie po to, aby flakon stanowił jedynie dekorację na półce. Jeśli jednak dłużej się nad tym zastanowić, można by zadać sobie jedno pytanie. Czy gdyby wszystkie flakony perfum na świecie wyglądały dokładnie tak samo lub też mielibyśmy wybrać perfumy bez patrzenia na ich wygląd, to czy wybralibyśmy te same zapachy, które kupiliśmy do tej pory? Ciekawe…

Symbolika na flakonach perfum

Jeśli już zwracamy uwagę na wygląd butelki czy opakowania, częściej skupiamy się na aspekcie wizualnym. Oceniamy, czy nam się on podoba, czy nie, rzadziej zastanawiając się nad symboliką, o ile oczywiście w danym przypadku takowa istnieje.

Jedną z rzeczy, które wyróżniają markę Kajal jest ogromna dbałość o detale. Każdy zapach, flakon, jego kolor i opakowanie są dokładnie przemyślane. O ile same kompozycje są mieszanką różnych światów, od bliskowschodniego po europejski, i każda z nich jest zupełnie inna, o tyle w wyglądzie flakonów zachowana jest ta sama kultura arabska, którą twórcy marki chcą Nam przybliżyć.

Wzory flakonów perfum.

Jak powstają?

Ornamentyka i jej znaczenie

LAMAR - płynne złoto

W języku arabskim słowo „Lamar” oznacza dokładnie „płynne złoto”. Było ono używane w wielu aspektach zdobienia dzieł sztuki: architekturze, biżuterii czy tworzeniu rękopisów. Proces ten nazywa się „tezib” i  składa się z trzech ważnych elementów.

Kaligrafia

Ma ona najwyższy priorytet, ponieważ służy do pisania wiadomości, imienia lub słowa Bożego. Używana zarówno architekturze, jak i ozdabianiu przedmiotów.

Geometria

W kulturze arabskiej bardzo często wykorzystywane są wzory geometryczne. Jest to bardzo    skomplikowana dziedzina, oparta na równaniach matematycznych i na gwiazdach 4-, 5- lub 6- ramiennych. Widoczna szczególnie na dekoracjach ściennych. Taka forma geometryczna użyta jest również jako korek flakonów Kajal.

Biomorfy

Zarówno flakony, jak i opakowania „Lamar” i „Dahab”, łączą wszystkie te elementy, aby chociaż odrobinę przybliżyć Nam tradycję i kulturę krajów bliskowschodnich i sprawić, abyśmy czuli, iż w ręku trzymamy prawdziwy, orientalny skarb. Nazwy obu perfum, jako że mają podobne znaczenie, są ze sobą powiązane a ich zapis ukryto na każdym korku.

Dookoła logo marki, znajdującego się na samym środku korka, umieszczone są kaligrafie, które opisują odpowiednio: nuty głowy, nuty serca i nuty bazy. Pomiędzy nimi wplecione są piękne frazy, pozwalające wyobrazić sobie zapach, który mamy przed sobą.

 فیھ برتقال وبرغموت وكزبرة وحبھان

 Tłumaczenie: W Lamar występuje pomarańcza, bergamotka, kolendra i kardamon

مال عبقھم حدیث األمصار

Tłumaczenie: Piękno ich zapachu to rozmowa ludzi

ومخملیة ومغنولیة وورد ویاسمین وزعفران

 Tłumaczenie: Nagietek, magnolia, róża, jaśmin i szafran

طیف عبقري یتسلل بعد طول انحسار

 Tłumaczenie: Wspaniały zapach, który ukradkiem pojawia się po długiej regresji

 وحلوى توفي وخشب أرز وحزازیة وأمبروكسان

 Tłumaczenie: Toffi, drzewo cedrowe, mech i ambroksan.

 قاعدة ثابتة مستمرة الى ما بعد وقت األسحار

Tłumaczenie: Stabilna podstawa, która trwa do świtu

Jako uzupełnienie flakonu oraz opakowania wykorzystane są biomorfy, czyli motywy roślinne przeplatające się ze sobą. Zarówno motywy kwiatów, jak i liści są celowo dobrane, ponieważ ich ekstrakty znajdują się również w samej kompozycji tychże zapachów.

 

Kaligrafia z ukrytym zapisem nut, geometria gwiazdy, którą stanowi kształt korka oraz biomorfy, będące pięknym, estetycznym uzupełnieniem, stanowią integralną całość i są zaproszeniem do zapoznania się ze światem zapachów Kajal Perfumes…

Wszystkie nasze zapachy zaklęte są w niepowtarzalnych flakonach. Poznaj nasze kolekcje:

CLASSIC COLLECTION

WARDE COLLECTION

FIDDAH COLLECTION

Facebook | Instagram 

FREE SHIPPING IN EUROPE FOR ORDERS ABOVE 35,00 EUR AND COMPLIMENTARY SAMPLES WITH ANY ORDER