Przejdź do treści

HOMME by Kajal

perfumy męskie

homme

Ponadczasowa kompozycja

Zapachy możemy dzielić ze względu na różne kryteria. Oprócz kategorii damskie/męskie/unisex, czy też podziału w zależności od rodziny lub grupy zapachowej, każde z perfum moglibyśmy zapewne sklasyfikować odpowiednio jako dziennie/wieczorowe, letnie/zimowe czy sportowe/eleganckie. 

Są jednak perfumy będące tak zwanymi „klasykami”, czyli kompozycjami pasującymi na każdą porę, niezależnie od sytuacji. Takich zapachów możemy śmiało używać w dowolnym momencie, często również wybierane są na prezent dla drugiej osoby. Nie znaczy to, że taka kompozycja nie ma w sobie nic „szczególnego”, co by wyróżniało ją na tle innych. Podobnie, jak torebka Chanel 2.55, czy Birkin Hermesa, od lat i niezmiennie klasyka nie schodzi z czołówek list sprzedaży, nie ustępując miejsca limitowanym kolekcjom, choć na chwilę.  Wszystko, co jest ponadczasowe – a taka jest klasyka – będzie zawsze modne i doceniane.

Kajal Classic Collection

Marka Kajal postawiła na klasykę w całej swojej Classic Collection, gdzie do tej pory umieściła 3 mistrzowskie, bestsellerowe kobiece kompozycje: Lamar, Dahab i Kajal Classic oraz dwóch męskich przedstawicieli – Homme i jego następcę lub też kontynuatora – Homme II.

Homme Perfumy

Perfumy Homme był pierwszym męskim zapachem stworzonym dla domu perfum Kajal. Za tą kompozycją stoi dwóch wybitnych perfumiarzy: Christian Carbonnel i Rosendo Mateu. Został wydany w 2015 roku, krótko po Kajal Classic i Dahab. Jest to kompozycja z rodziny orientalno-drzewnej. Perfumy Homme to ciepły, przyjemny, korzenno – drzewny zapach, mający w sobie niezwykły, aromatyczny akcent a z drugiej strony lekko ambrowo – piżmowe otulenie.

W nutach głowy cytrusowa mandarynka i różowy grejpfrut połączone zostały z zielonymi liśćmi czarnej porzeczki. W sercu zapachu ciepłe drzewo kaszmirowe i gwajakowe pozostawiają odrobinkę miejsca aromatycznemu kardamonowi, tym razem w towarzystwie lekko gorzkiego ale bardzo lubianego w perfumach kwiatu pomarańczy. Nuty dolne w tej kreacji stanowią doskonałą, trwałą bazę, dzięki której zapach nosi się niezwykle przyjemnie. Fasolka tonka i wanilia dodają lekkiej słodyczy, idealnie zrównoważonej paczulą i piżmem. Jak na kompozycję drzewną przystało, nie mogło tutaj zabraknąć drzewa sandałowego i agarowego. Homme jest zapachem cieszącym się dużą popularnością i jednym z bestsellerów Kajal. Na podium obecnie stoi na drugim miejscu.

A jakiemu innemu zapachowi mógł ustąpić szczytnego, pierwszego miejsca, jak nie… HOMME II?

homme-perfumy

Homme II Perfumy

Homme II nie mógł być skomponowany przez nikogo innego jak przez utalentowany, sprawdzony już duet Carbonnel – Mateu. Nic więc dziwnego, że dołączył do bestsellerowego Homme, tym samym zabierając mu pierwsze miejsce, nie mniej pozwalając mu pozostać na liście męskich bestsellerów. Homme II to fantastyczna, klasyczna kompozycja należąca do rodziny drzewno -aromatycznej. Mimo że jest następcą Homme, więcej go ze swoim poprzednikiem dzieli niż łączy.

W nutach głowy prócz cytrusów zawarte są orzeźwiające nuty zielone, a także kwiat pomarańczy i bursztyn. Serce tego zapachu to ciekawe połączenie ziół, przypraw, słodkawej brzoskwini i drzewa cedrowego. Również w tej kompozycji nie mogło zabraknąć piżma, paczuli i nut drzewnych oraz drzewa sandałowego. Zaskoczeniem mogą być zawarte tutaj nuty słodkie, które są jednak idealnie wyważone i nie sprawiają, że kreacja ta wydaje się zbyt słodka. No i na koniec, dla równowagi odrobina mchu dębowego.

Homme II zdecydowanie i bezkonkurencyjnie zasługuje na miano „top of the top” i można go śmiało polecić każdemu koneserowi męskich zapachów.

homme-II

Perfumy HOMME i HOMME II – męskie klasyki

Zarówno Perfumy Homme, jak i Homme II występują w pięknych, wysokich prostokątnych flakonach o męskich, geometrycznych wzorach. Dodatkowo flakon Homme II został w całości wykonany zupełnie inną metodą niż pozostałe zapachy marki Kajal i ma przepiękny, metalizowany, miedziany kolor. Duet Homme i Homme II to klasa sama w sobie!

homme-by-kajal

Poznaj także kobiece trio z kolekcji CLASSIC

Instagram  |  Facebook 

Zarówno Homme, jak i Homme II występują w pięknych, wysokich prostokątnych flakonach o męskich, geometrycznych wzorach. Dodatkowo flakon Homme II został w całości wykonany zupełnie inną metodą niż pozostałe zapachy marki Kajal i ma przepiękny, metalizowany, miedziany kolor. Duet Homme i Homme II to klasa sama w sobie!

FREE SHIPPING IN EUROPE FOR ORDERS ABOVE 35,00 EUR AND COMPLIMENTARY SAMPLES WITH ANY ORDER