Przejdź do treści

Kajal Perfumes Paris

kajal-perfumes-paris

Do tworzenia nowych marek, niezależnie od branży zazwyczaj skłaniają dwie rzeczy: albo chęć stworzenia biznesu, na którym będzie się doskonale zarabiać albo też dążenie do spełnienia najskrytszych marzeń, których zalążki drzemią w człowieku nieraz od najmłodszych lat.

Nic złego w tym, jeśli te dwie rzeczy połączą się w jedno – rzecz jasna! Nie mniej, jednak kiedy marka, która powstaje jest wynikiem pasji, zamiłowania, wieloletniego zaangażowania i jest spełnieniem marzeń jej twórcy, wówczas ma ona szansę osiągnąć naprawdę olbrzymi sukces – o ile jest dobrze prowadzona, no i ma trochę szczęścia oczywiście.

Tak zadziało się w przypadku Kajal Perfumes Paris.

Kajal Perfumes Paris – jak to się zaczęło?

Jej właściciele to dwóch przyjaciół urodzonych w Jordanii. Poznali się oni jako nastolatkowie, gdyż rodzice obojga wywodzą się z branży perfumiarskiej. Ibrahim i Moe – bo tak mają na imię twórcy marki – zaraz po studiach zaczęli pracować dla jednego z najbardziej znanych koncernów kosmetycznych. Z czasem dostali propozycję pracy w Dubaju, również w sektorze „beauty”. Jak można się domyślić, wieloletnia praca w perfumiarstwie, wiedza przekazana przez starsze pokolenia i doświadczenie, które zdobyli zaprowadziło przyjaciół Moe i Ibrahima do miejsca, gdzie zadecydowali, że pragną to wszystko przekształcić w stworzenie swojej własnej, upragnionej marki perfum. To, co kiełkowało w nich od najmłodszych lat dziecięcych, zaowocowało w postaci cudownych zapachów, tworzonych z sercem i pasją – kompozycji ze składników najlepszej jakości – bez żadnych kompromisów.

Kajal – co znaczy?

Kajal Perfumes Paris wydała swoje pierwsze dwa zapachy w 2014 roku, natomiast nad całą koncepcją i kompozycjami zaczęła pracować wiele lat wcześniej. Pierwszym krokiem było nadanie nazwy dla całego projektu. „Kajal” to słowo o podwójnym znaczeniu. W języku arabskim symbolizuje skromność i pokorę, o której nie wolno zapominać bez względu na to, w jakim momencie życia jesteśmy. Życzliwość do otaczającego świata i ludzi jest bardzo ważna i trzeba nią obdarzać każdego. W kulturze indyjskiej natomiast „kajal” jest umiłowaniem kobiecych oczu i ich spojrzenia – magicznego, zmysłowego i hipnotyzującego.

Pierwszym perfumiarzem, który został zaproszony do współpracy z Marką był Christan Carbonnel, znany w świecie perfumiarskim jako Chris Maurice. Jest on w czołówce najlepszych i najbardziej cenionych „nosów” na całym świecie. W swoim portfolio ma przeszło 100 kompozycji, często również pracuje w duecie z innymi perfumiarzami. Jednym z bestsellerów jego dzieła jest „Erba Pura” marki Xerjoff (dawne Sospiro). Chris Carbonnel jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Art & Olfaction Awards w 2020 roku za najlepszy zapach – „Accento Overdose”.

Kajal Classic i Kajal Dahab

Kajal Perfumes Paris wydał swoje dwa pierwsze, kobiece zapachy Kajal Classic i Kajal Dahab w 2014 roku. Kajal Classic jest tzw. „Signature Scent” marki i cieszy się ogromnym uznaniem zarówno wśród płci żeńskiej, jak i męskiej. Kajal Dahab od razu stał się bestsellerem marki i jest nim po dziś dzień.

kajal
dahab-by-kajal

Kajal Homme

Po sukcesie obu kompozycji przyszła kolej na męskiego przedstawiciela w kolekcji – Kajal Homme. Marka jako pierwszy zapach zdecydowała się postawić na klasykę. Zapach inspirowany światem orientu, ale w stylu europejskim. Taka zresztą jest cała koncepcja marki. Ponieważ jej twórcy od dziecka bardzo dużo podróżowali, zmieniali kraje zamieszkania, mieli okazję poznać wiele kultur i pozostali otwarci na wszystkie narodowości. Mają olbrzymią empatię i szacunek dla każdego człowieka, bez względu na kraj, z którego się wywodzą. Sami zresztą są obywatelami świata. Cudownym pomysłem było połączenie pięknych, bogato zdobionych flakonów w orientalnym stylu, zawierających ornamenty i elementy bliskowschodniej kultury z iście europejskimi kompozycjami o parametrach na najwyższym poziomie. To z pewnością pozwoliło im osiągnąć tak olbrzymi sukces w tylu państwach na całym świecie. Marka jest otwarta na wszystkie kultury i obywatel każdego zakątku świata znajdzie w kompozycjach Kajal coś dla siebie.

kajal-homme

Kajal Perfumes Paris jest dowodem na to, jak determinacja, miłość i pasja jednego człowieka potrafi stworzyć markę, która podbije niemalże cały świat. Jeśli mocno wierzymy w to, że Nasz koncept może spodobać się ludziom i odnieść sukces – nie ma rzeczy niemożliwych.

FREE SHIPPING IN EUROPE FOR ORDERS ABOVE 35,00 EUR AND COMPLIMENTARY SAMPLES WITH ANY ORDER