Przejdź do treści

Halloween co roku jest hucznie obchodzone w ostatnim dniu października. Bardzo dużo osób, szczególnie młodych, celebruje ten dzień przebierając się i bawiąc. Jeśli i Wy wybieracie się na taką tematyczną imprezę i chcecie perfekcyjnie dopełnić stylizację wampira lub czarownicy, koniecznie postawcie na odpowiedni zapach! Poniżej streszczenie najbardziej popularnych, mrocznych nut oraz propozycje perfum na Halloweenowy wieczór.

mroczne-nuty-zapachowe

Cmentarna paczula

Składnik, który budzi szczególne skojarzenia, konkretnie cmentarne przez co roztacza wokół siebie ponurą otoczkę. Korzenno-ziemisty, mroczny olejek eteryczny z paczuli często przypomina woń zatęchłej piwnicy przesiąkniętej zastaną i wilgotną ziemią. Zdarza się także, że aromat określany jest jako trupi. Tendencje do przybierania lekko słodkawego zabarwienia z subtelną balsamicznością w połączeniu z podmokłymi moczarami potrafią wzbudzić dreszcze.

Wbrew pozorom, ta specyficzna roślina bardzo często wykorzystywana jest w perfumach jako baza, gdyż paczula posiada niebywałe zdolności do utrwalania zapachów. Ponadto ostry i lekko gryzący ton wprowadza do wszelkich kompozycji swoistej świeżości i tajemniczości. Szczególnie warte uwagi są takie zapachy jak: Spirit of The Kings Acamar czy The Gate Precious Moment.

Rytualne kadzidło

Dymny akord kadzidła praktycznie zawsze kreuje mistyczny nastrój, ponieważ bardzo często łączony jest z kultem religijnym. Już w starożytności wszelkie rytuały wzbogacano właśnie o dymny dodatek, który wdychany w nadmiernych ilościach powodował omamy i halucynacje. Mimo długiej drogi, jakie przez wieki przeszło kadzidło, do dzisiaj wielu osobom kojarzy się z obrzędami religijnymi, budzi zagadkowe myśli i intryguje.

Ciekawostką jest fakt, że kategorią kadzidlaną określa się wszystko to, co wyzwala w czasie spalania aromatyczny dym. Są to głównie wszelkiego rodzaju żywice, ale także drzewa czy kwiaty. W ten dział perfekcyjnie wpisuje się: Astrophil & Stella Nabati, Kinetic Unreal czy Kajal Warek.

kadzidla

Animalne piżmo, ambra prosto od wieloryba czy cywet i kastoreum. Każdy z tych składników użyty w kompozycji w dużym stężeniu roztacza niepokojącą aurę. Dodatkowo niecodzienny sposób pozyskiwania olejków odzwierzęcych od zawsze budził kontrowersje. Ze względów etycznych obecnie wykorzystuje się głównie ich syntetyczne zamienniki, a naturalne ich wersje osiągają niebotycznie wysokie ceny. Nuty animalne nadają perfumom siły i osobliwej  zmysłowości, a ze względu na swoją nietypowość są jednymi z najbardziej pożądanych składników.

Dodatkowo trzeba tu wspomnieć o bardzo popularnym akordzie skóry i zamszu, które potrafią stworzyć niezapomniany klimat nostalgii i tajemnicy. Świetnym przykładem tego typu zapachów jest: The Gate Under Oud, Kajal Yasmina, Spirit of The Kings Tabana czy Kinetic Sillage.

Kwiaty pogrzebowe

Lilie, mieczyki, goździki, chryzantemy i hortensje – czyli wiązanki pogrzebowe. Zapachy tych kwiatów przywodzą na myśl kamienne płyty nagrobne pokryte świeżymi, jasnymi bukietami. Perfumy z nutą lilii w szczególności uchodzą za pozycje zimne, chłodne i… śmiertelnie poważne. Surowe wydania płatków kwiecia od niepamiętnych czasów są wykorzystywane jako ozdoba ostatniej ceremonii. 8 Days a Week marki Astrophil & Stella uraczy namiastką krystalicznej zieloności.

Pachnąca noc duchów

Wyszukany strój na Halloween to nie wszystko. Aby straszna kreacja nabrała realności i barw, warto ją podbić wybierając odpowiedni zapach. Aromat dymu, mokrej piwnicy, przykościelnej kwiaciarni czy zakurzonego strychu z pewnością pobudzi wyobraźnię i przyspieszy bicie nie jednego serca :). Oczywiście szeroki wachlarz tego typu perfum możecie znaleźć tylko w perfumeriach niszowych. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

FREE SHIPPING IN EUROPE FOR ORDERS ABOVE 35,00 EUR AND COMPLIMENTARY SAMPLES WITH ANY ORDER